Tėvų dėmesiui: vaikai pradedami skiepyti nauja vakcina


Nuo rugsėjo dviejų mėnesių vaikai (gimę š. m. liepos 1 d. ir vėliau) bus pradėti nemokamai skiepyti nuo rotavirusinės infekcijos. Įtraukus šią vakciną į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių dėl skiepų tėveliams su minėto amžiaus vaikučiais reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Rotavirusinė infekcija – tai virusinė žarnyno infekcija, kūdikiams ir mažiems vaikams sukelianti sunkų ūminį viduriavimą, karščiavimą, vėmimą. Kūdikio organizmas greitai netenka vandens, todėl sutrinka daugelio organų veikla, gresia bendra organizmo intoksikacija. Susirgę rotavirusine infekcija mažyliai dažnai atsiduria ligoninėje. Tad patikimiausia šios infekcijos profilaktika – skiepijimas.

Pilną nuo rotavirusinės infekcijos skiepijimo schemą sudaro trys vakcinos dozės. Pirmąją vakcinos dozę gaus dviejų mėnesių kūdikiai, antrąją – keturių mėnesių, o trečiąją – 6 mėnesių. Vakcina ypatinga tuo, kad vaikučiams nereikės bijoti jokio adatos dūrio – ji vartojama per burną. Norint paskiepyti savo vaikus minėta vakcina, žmonės kviečiami kreiptis į savo šeimos gydytoją.