Dėl COVID-19 ligos ( koronaviruso infekcijos) valdymo atšaukus ekstremaliąją situaciją UAB Ignalinos sveikatos centre


Epidemiologinė situacija dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis žymiai pagerėjo. Didžioji dalis Lietuvos gyventojų (81,36%) jau yra imunizuoti (persirgę ar paskiepyti).

Vyriausybei atšaukė ekstremaliąją situaciją nuo 2022-05-01.

UAB Ignalinos sveikatos centre paslaugų teikimas organizuojamas vadovaujantis paslaugų teikimą reglamentuojančiais teisės aktais. Šeimos gydytojai, gydytojai psichiatrai teiks kontaktines ir nuotolines paslaugas. Ūmiai susirgus pacientas pirmą kartą turės registruotis kontaktinei paslaugai. Jeigu pacientas karščiuoja, turi ūmios virusinės infekcijos požymių, jis bus apžiūrimas izoliatoriuje. Ar pacientui reikia atlikti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) greitąjį antigeno testą (GAT) spręs šeimos gydytojas, įvertinęs sergančio žmogaus kliniką.

Nebėra privalomo izoliavimo pacientui. Gydytojo sprendimu pacientas laikomas pasveikusiu, jei per 24 val. nebekarščiuoja ir susilpnėjo visi kiti simptomai.

UAB Ignalinos sveikatos centre bus atliekami greitieji antigenų testai ir tik tiems pacientams, kuriems paskirs šeimos gydytojas. Nebelieka tyrimų vykstant specialisto konsultacijai ar hospitalizacijai.

Skiepytis nuo COVID-19 ligos ( koronaviruso infekcijos), kaip ir anksčiau galima UAB Ignalinos sveikatos centre, užsiregistravus registratūroje arba internetu.

UAB Ignalinos sveikatos centre ( toliau – Centre) saugumo sumetimais ir toliau rekomenduojama personalui ir pacientams dėvėti apsaugines veido kaukes.

Atvykus į Centrą būtina dezinfekuoti rankas prie įėjimo. Į Centrą atvykti tik turint registracijos laiką ir ne anksčiau kaip prieš 10 min. Prie gydytojo kabineto durų gali būti 2-3 pacientai. Tarp kėdžių išlaikomas 2 metrų. atstumas.

Atsiradus naujai pavojingai viruso atmainai, silpstant kolektyviniam imunitetui ar virusui sparčiai plisti tarp pažeidžiamiausių visuomenės grupių bus peržiūrėtos priemonės, kurias bus rekomenduojama ar privaloma taikyti.

Administracija